fbpx

O mnie

 

Witam Cię serdecznie na moim blogu !

 

Nazywam się Dawid Matyniak i z wykształcenia jestem lekarzem, specjalistą otorynolaryngologii.

Medycyna jest moją pasją od najmłodszych lat…

Jako dziecko często chorowałem. W następstwie tego miałem częsty kontakt z personelem medycznym, którego praca niezwykle mnie fascynowała. W wieku 4 lat dostałem niezwykły prezent – mój pierwszy, prawdziwy stetoskop. Postanowiłem, że zostanę lekarzem, aby pomagać innym.

Kolejne poziomy mojej edukacji przynosiły coraz to nowsze pomysły na życie, jednak medycyna zawsze była… gdzieś blisko… Zacząłem od teorii, w liceum, w klasie o profilu biologiczno – chemicznym, a następnie w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Po tym etapie nadszedł czas na zdobycie umiejętności praktycznych.

Staż podyplomowy odbyłem w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Kolejnym etapem był wybór specjalizacji. Z uwagi na zamiłowanie do działań precyzyjnych wybrałem otorynolaryngologię. W 2011 roku rozpocząłem szkolenie specjalizacyjne na Oddziale Klinicznym Otolaryngologii w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy i tu pomagam pacjentom łącząc obowiązek i pasję. Moim szczęściem jest ukochanie swojej codzienności…dzięki medycynie. 28 marca 2017 zdałem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny 

*****

Zobacz jeszcze mój profil w portalu Znany Lekarz i umów wizytę jeśli chcesz:

Dawid Matyniak – ZnanyLekarz.pl